Kaip pasigaminti simbiotinį maistą?
Simbiotinis maistas gaunamas panaudojant naudingųjų mikroorganizmų koncentratą. Tereikia jo įpilti į augalinės kilmės maistą, padažus ar gėrimą, pavyzdžiui:
- geriamąjį vandenį, sultis, kompotus, vaisvandenius, nealkoholinius gėrimus ir kt.
- termiškai apdorotą ir iki 60 C atvėsusį augalinės kilmės maistą (sriubas,troškinius, košes, blynus ir kt.).
- termiškai neapdorotą maistą (salotas, mišraines, trintų vaistų desertus ir kt.). Galyma valgyti iškart arba po kelių valandų fermentavimosi. Patiekalai tampa ypač skanūs ir kvapnūs.
Rekomenduojamas vartojimo kiekis
Rekomenduojamas minimalus kiekis – arbatinis šaukštelis maisto porcijai arba puodeliui gėrimo. Koncentrato galima pilti ir daugiau. Didinant kiekį, patiekalui galima suteikti papildomą rūgštumo prieskonį.
Pradedantiesiems rekomenduojama pirmąsias dvi savaites prieš valgį pasidaryti puodelį simbiotinio gėrimo: Į puodelį vandens, sulčių ar kompoto pilti arbatinį šaukštelį koncentrato ir prieš valgant išgerti pusę gėrimo, o kitą pusę – užsigeri valgant arba iškart po valgio. Po dviejų savaičių jau galima gaminti simbiotinį maistą.
Tokiu sveiku ir skaniu simbiotiniu maistu galima maitintis bet kada ir jo valgyti bet kiek – be jokių apribojimų. Sveiko ir skanaus simbiotinio maisto persivalgyti tiesiog neįmanoma, todėl optomalų fermentinio gėrimo koncentrato kiekį kiekvienas pasirenka individualiai ir pagal skonį.
Kaip laikyti fermentuotus gėrimus?
Fermentuotus gėrimus rekomenduojama laikyti vėsiai. Pradėtą vartoti gėrimo koncentratą rekomenduojama suvartoti iki datos, nurodytos ant kamštelio.
Su NAMIKO taip pat galima:
- tepti odą;
- daryti kaukes plaukams ir veidui;
- praturtinti naminių augintinių maistą;
- atskiedus vandeniu, tręšti kambarines gėles ir kt.;
- valyti vandens telkinius (tvenkinius, baseinus ir kt.).