Probiotikų nauda
Gyvosios bakterijos, probiotikų nauda
Žarnyno sveikata nulemia mūsų bendrą sveikatą, ilgalaikę ligų riziką ir gyvenimo trukmę.
Ji veikia netgi mūsų smegenų funkciją.
Idėja, kad mūsų žarnyno būklė lemia mūsų bendrą sveikatą ir psichinę būseną, nėra revoliucinė. Iš tikrųjų, ji siekia daugiau nei 2 000 metų. Hipokratas rašė: „Visos ligos prasideda žarnyne“.
Mūsų kūną kolonizuoja daugybė mikroorganizmų ir didžiausia jų koncentracija yra žarnyne – maždaug 100 trilijonų gyvų bakterijų. Ši žarnyno mikrobioma yra kompleksiška ir jautri sistema. Apie 85% jų turėtų būti „gerosios” bakterijos. Bet dėl įvairių priežasčių žarnyne gali pradėti daugintis “blogosios” bakterijos: per užterštą maistą ar vandenį, dėl antibiotikų vartojimo, imuninės sistemos silpnumo, blogos mitybos ar kitų veiksnių, kurie trukdo normaliai bakterijų pusiausvyrai.
Siekiant palaikyti arba atkurti sveiką bakterijų pusiausvyrą organizme yra naudojami probiotikai. Probiotika yra gyvos naudingos bakterijos, kurios teigiamai veikia organizmo sveikatą.
Probiotikai dažnai randami tam tikruose maisto produktuose (kefyras, jogurtai su gyvosiomis bakterijomis, kiti fermentuoti gėrimai ir daržovės) arba gali būti naudojami kaip maisto papildai.